OMORÂTĂ de CÂINI în timp ce alerga langă un lac din București. VIDEO. Ana Oroș, o femeie care alerga în zona din jurul lacului Morii din București, a decedat după ce a fost atacată de o haită de câini. Terenul unde s-a petrecut tragedia aparține CAP și a fost împroprietărit de autoritățile din Chiajna. În prezent, este în posesia a trei persoane.
Poliția Locală Sector 6 nu a primit sesizări privind existența câinilor fără stăpân în zona respectivă. Singura instituție abilitată să monitorizeze și să strângă câinii maidanezi din București este Autoritatea pentru Supravegherea și Protecția Animalelor (ASPA), care este în subordinea Primăriei Generale.
Ana Oroș mai fusese atacată de o haită de câini în aceeași zonă și în 2022 și atunci fusese salvată de doi bicicliști. Cauzele și condițiile în care s-a produs decesul sunt investigare de către Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri.
- Motociclist MORT pe centura Vâlcele-Apahida! Avea 40 de ani! FOTO

Intervenție la un grav accident rutier petrecut pe centura Vâlcele-Apahida Pompierii Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit, în urmă cu puține momente, la un grav accident rutier petrecut pe centura Vâlcele-Apahida, în apropierea localității Pata. În accident a fost implicată o motocicletă. Odată ajunși la fața locului, pompierii l-au găsit pe motociclist în stare de inconștiență, prezentând multiple traumatisme. Din nefericire, în ciuda tuturor eforturilor depuse, a fost declarat decesul bărbatului de aproximativ 40 de ani. Au intervenit două autospeciale cu modul … Citește mai mult - FOTO.VIDEO Șoferul mașinii în care au MURIT 5 BĂRBAȚI este un tânăr din FLOREȘTI. Printre morți și doi minori!

În data de 30 martie a.c., în jurul orei 08:00, a fost înregistrat un accident rutier pe DN1F-E81, la ieșirea din localitatea Sânpaul, spre Mihăiești. Potrivit primelor cercetări efectuate de polițiști la fața locului, un bărbat de 38 de ani, din comuna Florești, aflat la volanul unui autoturism care circula din direcția Cluj-Napoca spre Zalău, într-un viraj la stânga ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare. Acesta ar fi pătruns pe sensul opus de circulație, unde ar fi acroșat partea … Citește mai mult - FOTO.VIDEO Tragedie! 5 MORȚI într-un accident la Cluj

Pompierii din cadrul Detașamentelor 1 Cluj-Napoca și Huedin intervin în aceste momente la un grav accident rutier petrecut pe raza localității Sânpaul. Din primele date, în accident au fost implicate un autocamion și un autoturism. Sunt anunțate patru victime încarcerate, în stare gravă. Intervin patru autospeciale cu modul de descarcerare, două ambulanțe SMURD și două echupaje SAJ. Va ateriza la fața locului și elicopterul SMURD de la Punctul Aeromedical Jibou. IPJ Cluj Astăzi, 30 martie, în jurul orei 08:00, a fost … Citește mai mult - FOTO.VIDEO – Zi neagră pe șoselele din Florești! Două accidente în zona școlii Dumitru Tăuțan

O succesiune de accidente rutiere a avut loc astăzi în apropierea Liceul Dumitru Tăuțan din Florești, într-o zonă intens circulată și frecventată zilnic de elevi. Primul incident s-a produs dimineață, în jurul orei 08:00, când două mașini au fost implicate într-o tamponare ușoară. Evenimentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Câteva ore mai târziu, în jurul orei 14:30, la doar câțiva metri distanță, a avut loc un nou accident rutier, de această dată între un autoturism și o motocicletă. În urma … Citește mai mult - Doi MORȚI! Printre ei și o fetiță de 3 ani. Cum s-a întâmplat accidentul de la Negreni?


În data de 12 martie a.c., în jurul orei 19.00, a fost înregistrat un accident rutier pe DN1 E60, în localitatea Negreni cu implicarea a două autovehicule și a unui ansamblu de vehicule. Din primele cercetări a rezultat că un autoturism condus de un tânăr de 20 de ani, din comuna Negreni, care circula din direcția municipiului Oradea spre municipiul Cluj-Napoca, ar fi intrat în coliziune față-spate cu autovehiculul care îl preceda, condus de un bărbat de 34 ani, din aceeași … Citește mai mult - Accident GRAV la Huedin. O fetiță de 3 ani în STOP cardio-respirator


UPDATE: La fața locului s-a deplasat și un echipaj SMURD de terapie intensivă mobilă din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca. Din păcate, în ciuda tuturor eforturilor depuse, a fost declarat decesul fetiței și al bărbatului. Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin intervin în aceste momente la un grav accident rutier petrecut pe DN1 E60, pe raza localității Negreni. Din primele date, în accident au fost implicate un autocamion și două autoturisme. O minoră de aproximativ 3 ani a fost preluată imediat de către … Citește mai mult - FOTO. Accident cu microbuz la Apahida. 11 persoane implicate!

Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un accident rutier petrecut pe Centura Nord-Est, între municipiul Cluj-Napoca și comuna Apahida. Din primele date, în accident au fost implicate un microbuz și o autobasculantă, însă din fericire nu există victime încarcerate. Echipajele au găsit la fața locului 11 persoane care au reușit să se autoevacueze, iar 4 dintre acestea primesc îngrijiri medicale. Mai exact, este vorba despre 2 bărbați și 2 femei. Toate persoanele implicate în evenimentul rutier … Citește mai mult - FOTO. Accident GRAV la Florești. Intervin mai multe echpaje de prim ajutor

Un grav accident rutir a avut loc în urmă cu puțin timp în localitatea Florești. Un bolid a ieșit de pe partea carosabilă, a trecut peste pistele de biciclete și s-a oprit în parcarea din zona unui bloc. Incidentula avut loc pe strad Eroilor din localitate. Traficul este restricționat. Vor interveni la fața locului două echipaje de pompieri și o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă. Nu sunt anunțate victime încarcerate, a transmis ISU Cluj. În data de 6 martie, în … Citește mai mult - Camion RĂSTURNAT la Negreni! Șoferul de 25 de ani e în stare bună

Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin au desfășurat noaptea trecută două intervenții succesive. Prima a avut loc pe DN1 E60, la un accident rutier petrecut pe raza localității Bucea, comuna Negreni. Solicitarea a venit în jurul orei 23.45, iar echipajele operative au găsit la fața locului un autotren răsturnat. Un bărbat de aproximativ 25 de ani a reușit să iasă singur afară din acesta și a fost preluat de către echipajul SAJ pentru evaluarea medicală. În cele din urmă, a refuzat transportul … Citește mai mult - Copil lovit de două mașini la Cluj-Napoca. Este în stare GRAVĂ!

În data de 25 februarie a.c., în jurul orei 10.55, polițiștii au fost sesizați despre producerea unui accident rutier pe strada Ciobanului din municipiul Cluj-Napoca. Din cercetările preliminare, a reieșit faptul că un minor de 9 ani, ar fi traversat neregulamentar partea carosabilă, printr-un loc nemarcat și nesemnalizat, moment în care a fost accidentat de un autoturism condus de un tânăr de 23 de ani, care se deplasa dinspre Calea Florești înspre strada Răvașului, ulterior fiind proiectat într-un alt autovehicul care … Citește mai mult - FOTO.VIDEO Criminalul lui Chindriș locuiește în FLOREȘTI! I-a dat cu toporul în cap!

Tânăr de 26 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de omor calificat și tâlhărie calificată, prins la Reghin la mai puțin de 24 de ore de la sesizarea faptei În urma unui complex de activități investigative efectuate de polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Cluj – Serviciul de Investigații Criminale, Secției 6 Poliție Rurală Florești, sub coordonarea Serviciului de Investigații Criminale și a procurorului de caz, a fost identificat un tânăr de 26 de ani, din județul Mureș, bănuit de comiterea unei … Citește mai mult - FOTO. Accident la Jucu. Tânăr de 30 de ani în spital

*Intervenție la un accident rutier petrecut pe raza localității Jucu de Mijloc* Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Jucu au intervenit, în urmă cu puține momente, la un accident rutier petrecut pe raza localității Jucu de Mijloc. În accident au fost implicate o autoutilitară și un autoturism, însă din fericire nu au existat victime încarcerate. Un bărbat de aproximativ 30 de ani a fost transportat la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate. Au intervenit o autospecială cu modul de … Citește mai mult
Skip to content









































Leave a Reply