Cupa României: CFR Cluj – Dinamo București: 2 – 1 (final)

de admin

CFR Cluj întâlnește în această seară, pe teren propriu, echipa Dinamo București, într-un meci contând pentru sferturile Cupei României.

Min 8: Boubacar primeşte primul cartonaș galben al partidei.

Min 31: Al doilea cartonaș galben pentru Boubacar, iar jucătorul este eliminat.

Min 34: CFR profită de avantajul dobândit și pune presiune mare, prin Sougou, pe portarul Bălgrădean.

Min 38: Primul cartonaș galben pentru CFR îl vede Cadu, care faultează la marginea careului mare al echipei sale.

Min 41: Cartonaș galben și pentru Constantin Nica.

Min 45: Țucudean vede și el cartonașul galben.

Min 60: Dinamo deschide scorul pe stadionul din Gruia, prin Marius Alexe.

Min 65: Gol pentru CFR Cluj. Înscrie pentru gazde Rafael Bastos. Jucătorul clujenilor a simulat un șut pe poartă, iar întreaga apărare dinamovistă s-a aruncat la sacrificiu în fața balonului, lasându-l fără acoperire pe Bălgrădean, care nu a avut nicio șansă în fața lui Bastos.

Finalul primelor 90 de minute de joc. CFR – Dinamo: 1 – 1. Se intră în prima repriză de prelungiri.

Min 100: Gol pentru CFR Cluj. Înscrie pentru clujeni Gabi Mureșan, din lovitură liberă.

Finalul primei reprize de prelungiri. CFR Cluj conduce cu 2 – 1.

Min 113: Constantin Nica primește al doilea cartonaș galben și este eliminat de pe teren. Dinamo joacă cu doi oameni în minus.

Final de meci. CFR Cluj se califică în semifinalele Cupei României.

Echipele de start:

CFR Cluj: Felguieras, Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora, Luis Alberto, Gabi Mureşan, Sougou, Rui Pedro, Bastos, Kapetanos.

Dinamo București: Bălgrădean, Nica, Luchin, Grigore, Pulhac, Boubacar, Cătălin Munteanu, Matei, Issa Ba, Alexe, Ţucudean.