CFR Cluj, întrecută acasă și în clasament de Galatasaray

de admin

CFR Cluj a pierdut partida disputată în această seară, pe teren propriu, în fața formației Galatasaray, cu scorul de 1 – 3. În urma acestui rezultat, turcii trec înaintea clujenilor în clasamentul grupei.

Burak Yilmaz a fost omul serii, acesta reuşind “tripla” în contul oaspeţilor.

Turcii au deschis primii scorul, în minutul 18, însă gazdele au reuşit egalarea prin Sougou, la începutul reprizei secunde, din pasa primită de la Bastos.

Doar 9 minute a rezistat tabela de scor cu un punct pentru CFR Cluj, Galatasaray reuşind să se distanţeze.

Burak Yilmaz a înregistrat hattrick-ul în minutul 74, printr-un contraatac, şi a trimis Galata pe locul secund în Grupa H, la egalitate de puncte cu CFR-ul.