CFR Cluj a trecut cu emoţii de ACS Berceni. “U” Cluj, eliminată din Cupa României

de admin

Doar una din cele două formaţii reprezentative ale Clujului, a reuşit să treacă în etapa următoare a Cupei României, după meciurile din şaisprezecimi disputate ieri, în deplasare.

“U” Cluj a fost învinsă cu scorul de 2-1 (1-0), de echipa Delta Tulcea, din Liga a II-a. Florea, în  min 42, şi Câju, în minutul 84, din penalti, au semnat eliminarea “studenţilor”. Pentru “U” a marcat Cleiton, în repriza secundă.

Rivala din Gruia a “Universităţii”, echipa CFR Cluj, a trecut cu emoţii de ACS Berceni, din Liga a III-a.

Golurile clujenilor au fost marcate de Aguirregaray, spre final de partidă.