Un jandarm în vârstă de 56 de ani din Șimleu Silvaniei, județul Sălaj, a avut un sfârșit tragic după ce a fost descoperit împușcat la locul de muncă în dimineața aceasta. Cu toate că a fost declarat apt în urma ultimei evaluări psihologice, circumstanțele tragice ridică mai multe ipoteze, mai ales că evenimentul a avut loc în timpul schimbării de tură. Medicii prezenți nu au reușit să îl salveze.
„Cu profund regret, confirmăm vestea tragică a decesului colegului nostru, care a fost găsit în această dimineață, la obiectivul la care își desfășura serviciul, cu mai multe plăgi împușcate în zona toracelui. Ne exprimăm regretul pentru pierderea sa și transmitem condoleanțe familiei îndurerate. Jandarmul era subofițer în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Sălaj și avea 56 de ani. La cea mai recentă evaluare psihologică a fost declarat apt. Circumstanțele în care s-a produs evenimentul urmează să fie elucidate de către instituțiile abilitate. La nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean Sălaj au fost dispuse, de urgență, verificări interne cu privire la cele întâmplate, urmând ca rezultatele să fie puse la dispoziția organelor abilitate. Dumnezeu să îl ierte!”, au transmis colegii jandarmului.
- FOTO. Trafic BLOCAT la Gârbău! Doi bărbați au ajuns la spital


- FOTO.VIDEO Lider spiritual din Cluj arestat pentru ca VIOLA fete minore


- ȘOCANT! Un câine i-a mâncat degetele unui copil din Cămărașu


- Incendiu la Bogata de Sus. O gospodărie a fost mistuită de flăcări FOTO


- „O școală fără violență” – proiect împotriva bullyingului finalizat cu succes la Liceul Teoretic „Dumitru Tăuțan” – FOTO.VIDEO


Skip to content















































Cozma Luigi
20.000 Roni ………