Tristețe fără margini în comunitatea din Gilău. Băiețelul care a fost accidentat pe 12 februarie, la ieșirea din localitate, a pierdut lupta pentru viață.
„Plecarea lui Andrei Eduard Ionuț din lumea acesta prematur, în condiții deosebite, la doar 10 ani, este probabil cel mai rău lucru care se poate întâmpla. Plecarea lui lasă în urmă o durere nespus de mare atât pentru familie, cât și pentru toți acei care l-au cunoscut. În cele din urmă, creștinii care au pierdut un copil au parte de promisiunea cea măreață și sigură: „El va șterge orice lacrimă din ochii lor. Și moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tânguire, nici țipăt, nici durere, pentru că lucrurile dintâi au trecut.” (Apocalipsa 21.4). Dumnezeu să mângâie familia îndoliată.” este anunțul bisericii penticostale din localitate. Serviciul de înmormântare va avea loc sâmbătă, la capela din satul Gilău.
Dumnezeu să mângâie familia îndurerată!
Vezi aici cum s-a produs accidentul din 12 februarie!
- FOTO. Trafic BLOCAT la Gârbău! Doi bărbați au ajuns la spital
- FOTO.VIDEO Lider spiritual din Cluj arestat pentru ca VIOLA fete minore
- ȘOCANT! Un câine i-a mâncat degetele unui copil din Cămărașu
- Incendiu la Bogata de Sus. O gospodărie a fost mistuită de flăcări FOTO
- „O școală fără violență” – proiect împotriva bullyingului finalizat cu succes la Liceul Teoretic „Dumitru Tăuțan” – FOTO.VIDEO
Skip to content















































Leave a Reply